Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 8. 2006 14:32

Agape
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 196

Linoleum či plovoucí podlaha

Chtěla bych vás poprosit o radu, co by bylo výhodnější .. dnes už se dá pořídit lino, které vypadá jako plov. podlaha, ale je otázka, zda by už možná nevyšla levněji právě ta plovoucí. Předem díky za Vaše odpovědi.godlike


http://www.4yougratis.it/img/webmaster/gif/computer/19.gif

Není tady

 

#2 21. 8. 2006 14:43

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj, my se zrovna stěhujeme a taky jsem zvažovala, zda lino či plovoucí podlahu. Nakonec zvítězila plovoučka tummenupp. Myslím, že finančně v tom není velký rozdíl, vždycky existují levnější i dražší kousky, záleží na tom, co vybereš, nabídka je opravdu široká. Naši mají to lino, co vypadá jako plovoučka, ale nevím, není to ono, není to sice špatné, ale pořád je to lino a jde to poznat... No, záleží jen na tom, co se ti líbí více, co ti padne do oka, každý má jiný vkus. Tak šastnou ruku při výběru, a už to dopadne jakkoliv smile

Není tady

 

#3 21. 8. 2006 14:44

muzzle
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 43

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Agape napsal(a):

Chtěla bych vás poprosit o radu, co by bylo výhodnější .. dnes už se dá pořídit lino, které vypadá jako plov. podlaha, ale je otázka, zda by už možná nevyšla levněji právě ta plovoucí. Předem díky za Vaše odpovědi.godlike

Ja bych ty levne plovoucky nekupovala. Potom je s tim vic starosti,kdyz ti treba neco upadne...Ja mam PVC, je fakt, ze metr vysel asi na 300 a je k nepoznani od plovouci podlahy.

Není tady

 

#4 21. 8. 2006 14:51

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Měla jsem plovoucí podlahy ve starém domě, ale údržba lina je jednodušší, u nás už nejsou malé děti, nikdo po tom nekleze, tak mi víc vyhovuje lino , co vypadá jako plovoucí podlaha.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#5 21. 8. 2006 15:02

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1143

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Podle toho kam... do kuchyně bude asi lepší lino, do obýváku hezčí plovoučka...

Není tady

 

#6 21. 8. 2006 15:02

Marfet
♥♥-----
Registrovaný: 8. 5. 2006
Příspěvky: 62

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Agape napsal(a):

Chtěla bych vás poprosit o radu, co by bylo výhodnější .. dnes už se dá pořídit lino, které vypadá jako plov. podlaha, ale je otázka, zda by už možná nevyšla levněji právě ta plovoucí. Předem díky za Vaše odpovědi.godlike

Pracovala jsem kdysi v jedné parketářské firmě jako sekretářka. Měla jsem dobrý přehled o všech parketářských pracích. Vždy se mi plovoucí podlaha strašně líbila a říklala jsem si, až jednou si budu zařizovat vlastní byt, tak jedině plovoucí podlahu.
Po čase jsem se přestěhovala do podnájmu, kde plovoucí podlaha byla a můžu říci, že plouvoucí pod. už nikdy. Tak za prvé jde strášná zima od nohou. Za druhé, musela jsem vysávat každý den (zamést to nestačilo). No prostě jsem byla nespokojená.

Vzhledově plovoucí podlaha je moc hezká. Nechci Ti ji vymlouvat, tak pokud do ní budeš chtít jít, tak Ti poradím nikdy NE levnou!!!!! Tady se vyplatí čím dražší, tím kvalitnější. Ty levné Ti stejně dlouho nevydrží pohromadě. Ještě si rozmysli jestli chceš dřevěnou nebo laminátovou. Já osobně bych do laminátové nešla, i když jak jsem slyšela dnes je to už o něco lepší. Rozhodně dřevěná je lepší, ale i dražší.

Nevím kolik stojí lino, ale pochybuji, že bude dražší. U lina je to vidět na první pohled, že je to lino. U plovoucí podlahy si některé firmy účtují dopravu, pokládku, prostě nejde jen o materiál.

Není tady

 

#7 21. 8. 2006 15:13

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já bych do levné plovoucí podlahy nešla, mám doma jen dlažbu a parkety.Jestli ti mohu doporučit,tak se podívej na Novilon- měkčená podlahovina z PVC.

Není tady

 

#8 21. 8. 2006 18:09

Agape
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 196

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Děkuji opravdu všem za rady. Museli jsme odstanit koberec z obýváku i z ložnice ... po domluvě jsme se rozhodli (ač jsme celá rodina alergici), že koberec už nikdy. Alespoň ne do obýváku. Teď když jsme bez koberce, člověk teprve teď vidí, kolik špíny se uchytí na koberci, alespoň mi to teď donutí (ačkoliv se mi do toho moc nechce) pořádně vytřít celý obývák. Uznávám, že lino do obýváku se asi moc nehodí, ale přeci jenom je to u nás taky o financích. Každopádně ještě jednou díky, nebudu s ničím spěchat a ještě si to pořádně rozmyslím :-)


http://www.4yougratis.it/img/webmaster/gif/computer/19.gif

Není tady

 

#9 22. 8. 2006 0:29

Ivik
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 148

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

...ahojky jsem jednoznačně pro lino(NOVILON) je kvalitní ,velký výběr a od plov,podlahy skoro k nerozeznání,ale lepší na údržbu,teplejší...mám ho v celém bytě a velká spokojenost..


GNÓTHI SEAUTÓN!
POZNEJ SÁM SEBE!

Není tady

 

#10 20. 9. 2006 21:04

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Holky a co si myslíte o (tmavším) koberci do kuchyně?

Není tady

 

#11 20. 9. 2006 22:28

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Koberec do kuchyně bych nechtěla. Je to nepraktický vzhledem k nepořádku při vaření. My máme v kuchyni i obýváku korek a jsem nadmíru spokojená. Poslední dobou se o něm vůbec nemluví, zdá se mi jaky by vycházel z módy, ale je příjemně teplý, dobře se udržuje, tlumí chůzi. Mám malý děti, tak hlídám, aby neryly hračkama do podlahy, jinak žádná zvláštní péče.


Iveta X

Není tady

 

#12 20. 9. 2006 22:34

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

ja bych volila na plne care plovoucku pred linem, a propo, plovoucka nebo koberec (do obyvaku). Hlavne otazka zatepleni (pod nama jsou podzemni garaze a v zime je nam zima od nohou).


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#13 21. 9. 2006 7:28

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Agape-podle posledních výzkumů, je nakonec to, co vždy radili astmatikům a alergikům(ne koberce!), tak dnes je zjištěno, že ty koberce jsou nakonec opravdu lepší!!!! Když často vysáváš, není problém. Prach se Ti usadí do koberce a pak ho vysaješ. Plovoučka, nebo lino-na těch se Ti ten prach válí a lítá při sebemenším pohybu a vlastně ho neustále víříš (i když ho nevidíš) a dýcháš!

Není tady

 

#14 21. 9. 2006 13:34

Janulina
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 341

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Já mám zkušenost i s plovoucí podlahou, i s linem. Jelikož budeme ještě v bytě dodělávat podlahy ve zbývajících dvou pokojích, tak už po zkušenostech vím, že budeme raději volit lino. V kuchyni a v předsíni máme lino (vzor parket) a téměř každý, kdo k nám příjde, tak si musí sáhnout na podlahu, zda je to dřevo či co. Takže myslím, že dnes už je spouta pěkných lin. Co se týče plovoucí podlahy, tak ji máme v ložnici a musím říct, že ač jsme si nechtěli do ložnice pořizovat žádné koberce, tak teď opravdu zvažujeme pořízení alespoň dvou kusových před postel, protože z té plovoučky jde strašná zima na nohy. Takže v tomto vidím pozitivum lina. No a druhá negativní zkušenost s plovoucí podlahou je ta, že je strašně hlučná. Sousedi nad náma si ji pořídili téměř do celého bytu a to je opravdu něco, máme dokonalý přehled o tom, v které místnosti se nachází a když si ještě vezmou pantofle s podpadkem, tak to je tedy jízda. Naštěstí naši sousedé moc doma nepobývají, ale pokud pod vámi bydlí někdo hodně nepříjemný, tak si myslím, že je dobré toto taky zvážit.
No a co se týče ceny, tak nás plovoucí podlaha vyšla přibližně stejně (možná o něco víc) než lino.


http://lb3f.lilypie.com/mrtHp2.png
http://lb1f.lilypie.com/Q3vRp2.png

Není tady

 

#15 21. 9. 2006 17:14

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

A co takhle krásná dlažba s tepelnou rohoží vissla


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#16 21. 9. 2006 18:18

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

tak nevýhody plouvoucí podlahy už tu byly vyjmenované snad všechny, v podstatě je to především  estetická záležitost, ale praktické to moc není. uvažovali jsme o ní do obýváku, ale to bychom od nohou zmrzli - navíc máme dva yorky takže jsme zvolili koberec (až buou peníze, necháme udělat parkety)  a do kuchyně jednoznačně lino. Koupili jsme si takové samolepící čtverce 30x30  s designem tmavého korku a vypadá to skvěle. Hlavně když  někde  udělám nějakoiu neumytelnou šmouhu,  nebo škrábanec, tak tu jednu dlaždici vydloubnu a za 13,- Kč si koupím novou a vlepím jí tam a nikdo nic nepozná big_smile


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#17 17. 10. 2007 12:37

destinn
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 15. 4. 2006
Příspěvky: 157

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Jsem zastánce plovoucích podlah, líbí se mi po estetické stránce, i instalace je snadná a ceny srovnatelné. A lino je pořád jenom lino. Plovoučka je podle mě o stupen výš.


Sláb jenom ten kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl

Není tady

 

#18 11. 12. 2007 15:37

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Janulina napsal(a):

Já mám zkušenost i s plovoucí podlahou, i s linem. Jelikož budeme ještě v bytě dodělávat podlahy ve zbývajících dvou pokojích, tak už po zkušenostech vím, že budeme raději volit lino. V kuchyni a v předsíni máme lino (vzor parket) a téměř každý, kdo k nám příjde, tak si musí sáhnout na podlahu, zda je to dřevo či co. Takže myslím, že dnes už je spouta pěkných lin. Co se týče plovoucí podlahy, tak ji máme v ložnici a musím říct, že ač jsme si nechtěli do ložnice pořizovat žádné koberce, tak teď opravdu zvažujeme pořízení alespoň dvou kusových před postel, protože z té plovoučky jde strašná zima na nohy. Takže v tomto vidím pozitivum lina. No a druhá negativní zkušenost s plovoucí podlahou je ta, že je strašně hlučná. Sousedi nad náma si ji pořídili téměř do celého bytu a to je opravdu něco, máme dokonalý přehled o tom, v které místnosti se nachází a když si ještě vezmou pantofle s podpadkem, tak to je tedy jízda. Naštěstí naši sousedé moc doma nepobývají, ale pokud pod vámi bydlí někdo hodně nepříjemný, tak si myslím, že je dobré toto taky zvážit.
No a co se týče ceny, tak nás plovoucí podlaha vyšla přibližně stejně (možná o něco víc) než lino.

Přesně tak - taky jsme se rozhodli pro lino co vypadá jako parkety, má to i takový hrubší povrch a taky návštěvy šoupou nohama a pak si musej sáhnout jestli jeto dřevo nebo ne :-))))  Je to moc příjemný i na občasný sednutí (např při čištění bot apod.), na chození, snadná údržba. Jsem moc ráda, že jsme se nerozhodli pro plovoučku(studená, tvrdá, klouzavá, jsou vidět škrábance a poletující prach) Cenově to vyšlo jako kvalitnější plovoučka, ale rozhodně peněz nelitujem. Vidím že je to tu už starší téma, ale nedalo mi to a chci vám doporučit lino, jsme z toho fakt nadšený.

Není tady

 

#19 7. 1. 2008 14:45

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Rozhodovala jsem se taky.jestli lino a nebo plovoucí podlahu..a vyhrálo lino.Viděla jsem to u známých a musím říct ..vypadá to opravdu skvěle..


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#20 30. 6. 2009 18:32

LenaPet
♥------
Registrovaný: 29. 6. 2009
Příspěvky: 1

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ahoj,rozhudujeme se mezi plovoucí podlahou a linem, brala bych spíš lino z důvodů lepší údžby,ale mám strach co to udělá, když budu chtít po několika letech přestavět nábytek, jestli se to zvedne i když to bude lino s pamětí. Děkuji za radu, hezký den.

Není tady

 

#21 30. 6. 2009 19:21

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ja mám doma originál tak asi 1000 leté parkety dle toho, jak vržou. Takže já bych hleděla pouze na hluk, toho mám z parket fakt dost. A jak slyším plovoucí parkety, to je hrůza. Nejen pro ty pod tebou, ale dělá to velký hluk i doma. A jestli jde z toho zima, tak už vůbec by to nepřipadalo do úvahy, tedy u mne.
Stejně jde pouze o módni  záležitost. V bytě bydlíš ty, tak si to udělej hezké a příjemné pro svou rodinu, ne pro lidi a modu. Budeš nato koukat a poslouchat to tak dlouho, až to nevyměníš na něco jiného....a do bude alespon 15 let.

Není tady

 

#22 30. 6. 2009 20:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Tak i já se přidávám k příznivcům lina tummenupp. My jsme zvolili bohužel plovoučku a strašně toho lituju! Ze všech už níže uvedených důvodů. A lina se opravdu dají sehnat dnes už hezká, některá od pohledu k nerozeznání tummenupp.

Třeba toto lino se mi líbí a i v obýváku to vypadá dobře (omlouvám se za použití fota):
http://img.mimibazar.cz/foto/6/090630/18/f2091897.jpg

http://img.mimibazar.cz/foto/6/090218/08/f1724214.jpg

Upravil(a) LENNNA (30. 6. 2009 20:30)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#23 30. 6. 2009 23:40

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Mám doma plovoučku a už bych ji nikdy nechtěla.Lino je lepší na údržbu a je hřejivější.


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#24 1. 7. 2009 8:49

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Jsem celkem překvapená, co se tady našlo odpůrců plov. podlahy. My ji máme v celém bytě asi 7 let a jsem s ní strašně spokojená. Je pravda, že když jsme ji kupovali, patřila k těm dražším...má protiskluzovou úpravu (jsou tam vastouplá jakoby léta, takže není hladká, nekloužou děti ani pes). Psa máme doma obří plemeno, bála jsem se, že podlahu poškrábe, ale za ta léta na ní není jediný škrábanec. Dokonce mi na ni upadla i těžká dlaždice rohem a nic, žádný následek. Studená mi nepřipadá vůbec, ale to možná proto, že máme teplý panelákový byt. Možná v domě by to bylo jiné, ale tam bych si určitě pořídila podlahové vytápění.

K linu: majá ho naši loni navé. Za metr dali přes 400 kč, ale i když je to imitace plovoucí podlahy, pořád jde vidět, že je to "jen" lino.

K víření prachu: na hladkém povrchu jako je plovoučka,lino nebo dlažba se bude vždycky prach vířit. Beru to u nás jako plus.Hned vidím, že je třeba vysát :-) Koberec už bych nechtěla ani za nic, snesu ho jen v dětském pokoji.

Není tady

 

#25 1. 7. 2009 8:53

Irik
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 20. 2. 2009
Příspěvky: 680

Re: Linoleum či plovoucí podlaha

Ještě jsem zapomněla napsat pár slov k údržbě...udržovat plovoučku mi příjde velmi snadné a to je u nás ze psa a dětí opravdu dost binec. Plovoučku vysaju vysavačem (bohužel kvůli psím chlupům skoro každý den) a jednou za týden ji vytřu mokrým mopem, to je vše. Neměla jsem nikdy problém s vodou. Když se vylila, utřela jsem ji, nikdy mi nic nenabobtnalo.

Hlučnost: souhlasím, že je plovoučka pro sousedy pod hlučná. My jsme nechali pod plovoučkou nalepený zátěžový koberec a ještě jsme tam dali Miralon,nebo jak se to jmenuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů