Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 10. 8. 2006 18:37

Andrejka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 6. 2006
Příspěvky: 228

Cizí děti!

Ahojky holky,rozhodla jsem se vám napsat a to proto,že třeba některá z vás prožívá podobnou situaci jako já nebo mi některá dokážete aspon trošku poradit jak z této ošemetné situace ven...Tak asi bych mela začít tím že jsem rok vdaná,s manželem jsme spolu prvně 2roky žili a pak se rozhodli vzít.Manžel má z prvního vztahu 2 děti.No,a tady je to moje trápení...před svadbou jsme se z manželem dohodli že nám děti nikterak nebudou zasahovat do naší rodiny,nechtěla jsem aby mi je vodil domů ani jinak abych se musela podílet na jejich zaopatření,nepočitaje samozřejmně výživné,to platíme pravidelně a včas.Ale tím to pro mě hasne,nechci s němi nikam jezdit ani se o ně starat...a proč?manžel má z bývalého manželství spoustu dluhů,které si udělal společně s bývalou...dále jim nechal po rozvodu veškeré vybavení bytu v hodnotě cca200tis.Teoreticky ke mě přišel s jednou taškou a nehledě na to že my budem spolu ještě ty jejich dluhy platit pěknou řádku let.Ipřesto všechno jsem si ho vzala a chci s ním žít,už jsem se se vžím smířila a snažím se šetřit aby jsme co nejvíce poplatili...nehledě na to že musím mému 4letému synovy odepírat spoustu věcí...Ale nemohu se nikdy smířit s tím že mi sem chce táhat ty děcka,strašně já nesnáším,mám proti nim úplnou averzi...a nemohu s tím nic dělat!!Vytáčí mě že oni maj všechno,drahé hračky a oblečení..a můj syn nic..jsou rozmazlení,drzí,člověk jim nic nezmí říct..a to maj teprve 6 a 8 let.Z mého pohledu prostě smradi...manžel to říká taky ale jak je s němi tak by se....už dokonce nechci jezdit ani k jeho rodičům když si je bere....Nevím jestli jsem moje pocity trochu vysvětlila,ale třeba mě někdo pochopíte....My se jinak s mužem k vůli ničemu nikdy nehádáme,jen tohle téma...zatím jsem si skoro vždy prosadila svou a děcka mi sem nevodil,ale mám strach do budoucna...chceme si brát hypotéku na byt,mít druhé dítě a mám obavy aby se nám manželství nerozpadlo a já nezůstala sama se dvěma dětmi a s hypotékou na krku.....

Není tady

 

#2 10. 8. 2006 19:29

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Cizí děti!

Andrejka napsal(a):

Ahojky holky,rozhodla jsem se vám napsat a to proto,že třeba některá z vás prožívá podobnou situaci jako já nebo mi některá dokážete aspon trošku poradit jak z této ošemetné situace ven...Tak asi bych mela začít tím že jsem rok vdaná,s manželem jsme spolu prvně 2roky žili a pak se rozhodli vzít.Manžel má z prvního vztahu 2 děti.No,a tady je to moje trápení...před svadbou jsme se z manželem dohodli že nám děti nikterak nebudou zasahovat do naší rodiny,nechtěla jsem aby mi je vodil domů ani jinak abych se musela podílet na jejich zaopatření,nepočitaje samozřejmně výživné,to platíme pravidelně a včas.Ale tím to pro mě hasne,nechci s němi nikam jezdit ani se o ně starat...a proč?manžel má z bývalého manželství spoustu dluhů,které si udělal společně s bývalou...dále jim nechal po rozvodu veškeré vybavení bytu v hodnotě cca200tis.Teoreticky ke mě přišel s jednou taškou a nehledě na to že my budem spolu ještě ty jejich dluhy platit pěknou řádku let.Ipřesto všechno jsem si ho vzala a chci s ním žít,už jsem se se vžím smířila a snažím se šetřit aby jsme co nejvíce poplatili...nehledě na to že musím mému 4letému synovy odepírat spoustu věcí...Ale nemohu se nikdy smířit s tím že mi sem chce táhat ty děcka,strašně já nesnáším,mám proti nim úplnou averzi...a nemohu s tím nic dělat!!Vytáčí mě že oni maj všechno,drahé hračky a oblečení..a můj syn nic..jsou rozmazlení,drzí,člověk jim nic nezmí říct..a to maj teprve 6 a 8 let.Z mého pohledu prostě smradi...manžel to říká taky ale jak je s němi tak by se....už dokonce nechci jezdit ani k jeho rodičům když si je bere....Nevím jestli jsem moje pocity trochu vysvětlila,ale třeba mě někdo pochopíte....My se jinak s mužem k vůli ničemu nikdy nehádáme,jen tohle téma...zatím jsem si skoro vždy prosadila svou a děcka mi sem nevodil,ale mám strach do budoucna...chceme si brát hypotéku na byt,mít druhé dítě a mám obavy aby se nám manželství nerozpadlo a já nezůstala sama se dvěma dětmi a s hypotékou na krku.....

Poradit ti neumim, protože naštěstí podobnou situaci jsem nezažila,ale chtela bych te alespon podporit.Citila bych to určitě stejně.Možná je to hodně o vztahu k dětem .já je celkově nemusím, tak by mi cizí děti určitě dost vadily.
Moc ti přeju,at se nějak rozumně dohodnete.

Není tady

 

#3 10. 8. 2006 20:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Cizí děti!

Andrejko, uvážilas, že cokoliv si v manželství dohromady pořídíte, tak kdyby se s tvojím manželem něco stalo, ty jeho děti budou po něm v každém případě dědit. Takže když si pořídíte dům, tak budou dědit podíl z toho domu. Takže když je tak moc nesnášíš, zda by nebylo dobré dohodnout se o oddělení majetku?

Upravil(a) Bety (10. 8. 2006 20:02)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 10. 8. 2006 20:35

Pavlik
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 51

Re: Cizí děti!

Holka, já tě fakt chápu. Když jsem byla prvně vdaná, tak manžel měl děti z předchozího manželství. Přesně takhle jsem to cítila taky. To co o dal jim o to já musela víc našetřit . Navíc mi přišlo, že šetřím na holce. Nejhorší bylo, že si kluka bral na víkend každý druhý týden. Dokud jsme neměli dceru, tak mi nevadil, ale pak jsem ho fakt nesnášela. To víš, každá jsme kvočna a snažíme se bránit ty svoje. Nejvíc mi vadilo, jak byl rozcapenej: tohle není, tohle nedělá, po sobě něco uklidit ani náhodou. No nevím jak se s tím srovnáš, já se rozvedla a byla v pohodě, ale to není řešení. Pevné nervy a šetři svýmu synovi, co mu ty dᚠto máš, po manželovi dědí všechny děti bez rozdílu z jakého vztahu. Právně si jsou všichni rovni-neopomenutelní dědici.

Není tady

 

#5 11. 8. 2006 6:56

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Cizí děti!

Možná mě ukamenujete, ale mně je to fuk...
Andrejko, jak jsi vůbec mohla po manželovi chtít, aby se vykašlal na svoje děti??? A jsou tam dluhy, a jim nechal zařízení bytu, cokoliv - pořád je jejich táta, který má i jiné povinnosti, než jen na chlup přesně platit výživné, víš. Nakonec jsi věděla před svatbou, že má, jak se tak ošklivě píše "dva závazky" a to je, děvče, na celý život, kdyby ti stokrát slíbil, že je kvůli tobě "odepíše". Nakonec, ty mᚠtaky syna asi s někým jiným, jak to tak počítám - a to ti nevadí, že tvůj manžel se stará o "cizí dítě" a své by nemohl??? A jestli si nadělal dluhy - to jsi asi taky věděla, ne, že bude splácet? To je jen další závazek. Nepíšeš, jestli se na tom nějak podílí i jeho BM, ale pokud se takhle dohodli, asi k tomu měli důvod. Jste spolu dost dlouho na to, abys věděla, do čeho jdeš, tak proč jsi to nějak neřešila dřív? Chápu, že pro tebe jsou cizí, ale měla by sis uvědomit, že jsou to děti tvého manžela a pokud on není lempl, kterého by přestaly zajímat okamžikem rozvodu, nebo pokud ho k tomu nedonutíš ty, tak se s nimi bude chtít stýkat i nadále a ty s tím nic neuděláš. Jo, vadí ti, že tvůj syn nemá to, co ony, není divu, jsi máma, ale co si takhle uvědomit, že těm dětem jejich táta s mámou rozbourali jistotu domova a to nejmenší, co pro ně může udělat, je to, že je neodkopne úplně. Píšeš, že sis "prosadila svou" a domů ti je skoro nevodí - ale myslíš, že je to to nejlepší řešení?


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#6 11. 8. 2006 7:09

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 1466
Web

Re: Cizí děti!

Víš Heleno, to je strašně těžké pro obě strany. Manžel měl taky syna, brali jsme si ho jak to šlo, třeba i v týdnu. Když se nám narodili dva kluci, prostě to byli bráchové. Je fakt, že jsme platili jejich novomanželskou půjčku 13 let a manžel si vzal jen obývací stěnu a sedačku. To se mi teda taky zajídalo. Na vánoce se klukovi kupovaly dražší hračky, protože je chudák sám a naše děti ostrouhaly. To, že jeho máma měla každou chvíli chlapa jen dokud mu nedošly peníze, to se neřešilo. Já jsem se manželova syna ještě jako blbec většinou zastala, pomáhala mu s učením. A víš jak se nám odvděčil? Už jsem to tu někde psala, začal krást, nám vykradl byt, věci prodal, takže jsme si je museli v zastavárně koupit zpátky... Teď na něj platíme do diagnosáku - a co by mě nenapadlo - na prázdniny dostal dovolenku. Asi to bude znít dost hnusně, ale pokud ho už nikdy neuvidím, budu jenom ráda a podle mě bohužel za chvíli skončí stejně v base. Je mi líto, ale to je život. Každá se s tím musíme nějak vypořádat.


Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

 

#7 11. 8. 2006 7:23

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Cizí děti!

Nemyslím, že by Andrejka chtěla, aby se na ně vykašlal, prostě jenom nechce, aby je tahal do jejího života a to se dá pochopit. Mě samotné cizí děti nevadí, stěhují se nám do bytu kamarádi mých vlastních dětí, takže nevím , kolik večeří mám zrovna dělat, ale to je moje rozhodnutí. Ty to tak necítíš, nemᚠk nim nijaký vztah, a nemᚠk nim ani povinnost, takže pokud s nimi nechceš být, nikdo tě nemůže nutit. Manžel si je může brát ke svým rodičům, pochopila jsem, že jste se dohodli, že tě s nimi nebude zatěžovat, tak by to tak měl dodržet. Myslím, že pokud nechceš, aby ti je vodil domů, mᚠna to právo, protože zy evidentně jejich přítomností trpíš a stres není dobrý. Je přece spousta možností, jak s nimi může tvůj manžel trávit čas . Píšeš že k tobě přišel s jednou taškou, takže jsem pochopila, že byt je tvůj. To, že jsou děti z rozvedeného manželství , není tvoje vina, za to může tvůj manžel a jeho BM, tak nevidím důvod, proč by jsi na ůkor jejich "štěstí" měla trpět ty ve svém vlastním bytě. Na to aby byli šastné se svým otcem přece nepotřebují scházet se s ním u tebe, na to jim stačí s ním být kdekoli. Není přece možné dávat štěstí jeho dětí nad tvoje vlastní, každý má nárok na ten svůj kousek, tak to prostě musíte vyřešit jinak. Pokud nechceš jezdit k jeho rodičům, když tam jsou jeho děti, mᚠna to taky právo, vypracujte si harmonogram, který víkend tam budou a je to. To, že tvůj manžel má děti neznamená, že ty se s nimi musíš stýkat, to záleží čistě na tobě. Spokojení musíte bý všichni.
Jenom s tím novým bytem pozor, tam už těžko budeš moci říci, sem ne, pokud tě nebude respektovat. Musíte se dopředu dohodnout a nejlépe písemně, protože vaše hádky kolem této záležitosti můžou také vést až k rozvodu a pokud spolu budete mít dítě, tak tady bude zase další dítě bez otce a to je snad zbytečné.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#8 11. 8. 2006 8:00

nána
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 39

Re: Cizí děti!

Milá Andrejko, ani nevíš jak ti rozumím. Můj první muž nestál za nic, rozvedla jsem se a mám taky jedno dítko. Pak jsem potkala svého přítele miluju ho moc, jsme spolu už 6 let, on má též dvě děti, každé z jinou partnerkou. Prostě nemohl, najít tu pravou a takle to dopadlo, každá chtěla dítě, tak jí " ho udělal" a teď na ně platí. To starší k nám nejezdí (bylo by nadlouho psát proč, ale to jsem měla raději něž to mladší), na mladší je fixovaný. Nevím proč, nesnáším to dítě od prvního dne co jsem ho viděla (něco tak nesnesitelnýho jsem ještě neviděla), nikdy jsem si nemyslela, že to takhle budu cítit, představovala jsem si to tak krásně, jak budem všichni jezdit na výlety atd.. Ovšem jak rychle jsem vystřízlivěla, spratek to s tatímkem tak umí, že na ostatní "děti" se prostě ohled nebere (ještě chci říct, že toto dítě jen těžko má kamarády, nikdo sním nechce nic mluvit- nevím proč??? asi taková osobnost nesnesitelná). Ještě jednou chci napsat, že svýho přítele moc miluju, snáším to velmi těžce, když je u nás bolí to, hlavně kvůli tomu co mi přítel provedl - je jistá věc kterou mu do konce svýho života neodpustím (jestli s ním ještě teda budu), teď by to chtěl napravit a já nevím jestli mu mám nebo nemám dát šanci....., mít spolu miminko, ale co když...... Bojím se, že budem místo dvou odsunutých na 10 kolej tři odsunutí, a kvůli tomu "jeho dítku neudělá ústupek- žádnej", chtěli jsme se po vánocích začít snažit o mimi, ale já zas váhám, je mi 33 za chvíli budu stará a možná už žádný jiný dítko něž to jedno co mám, mít nebudu, Nikdy se nehádáme, jen kvůli ní, když u nás je , vše co udělám je špatně, já snad i před ní špatně dejchám nebo co.....jak já říkám kdo to nezažil nepochopí.  Ty rady o lásce k cízím dětem, tak ty bych dávala taky, kdybych to nezažila, jak moc to bolí...

Není tady

 

#9 11. 8. 2006 8:05

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Cizí děti!

Holky, přečtěte si od gymnazistky příspěvek v Rodičích a dětech - Nezvládám výchovu nevlastního syna...přijdete na to, že problém není v dětech, ani snad ve vás, ale především ve vašich manželích...jde jen o to, jestli to hodláte snášet a případně do jaké míry.

Není tady

 

#10 11. 8. 2006 8:11

nána
♥♥-----
Registrovaný: 22. 2. 2006
Příspěvky: 39

Re: Cizí děti!

Dano, moc hezky jsi to napsala , jak ráda bych byla kdyby to tak šlo u nás. U nás to nejde, přítel nerespektuje žádnou dohodu, ústupek, vždy mi odpoví věděla jsi, že mám děti, a to je pravda, ale srdce neposlechne rozum. Vytisknu si to co jsi napsala, a až to u nás bude zase vřít, dám mu to přečíst, aby se trochu vzpamatoval.

Není tady

 

#11 11. 8. 2006 9:07

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Cizí děti!

Milá Andreo,

chápu, že Tě trápí finanční situace, ale upřímně musím říct, že znám ženské jako ty, které časem docílily toho, že se jejich muž přestal stýkat s dětmi z prvního manželství, aby měl doma klid.
Jsou to jeho děti a v jeho životě, pokud je to dobrý otec, by měly mít své pevné místo. Ony otce potřebují! Tvůj přístup mi přijde příšerně sobecký!
A vlastně mi přijde i docela nepochopitelný, kdybys neměla vlastní dítě, tak by snad dokázala porozumět, že si nepřeješ vídat se s jeho dětmi, ale jako matka... přijdeš mi opravdu hrozně sobecká.
Tvůj muž si pořídil děti a jeho zodpovědnost za ně rozvodem neskončila - jeho děti jsou jeho závazkem, do konce života a to nejen finančním, ale především citovým. V životě můžeme opustit kohokoliv, ale vlastní děti nikdy - a k tomu patří i to, že s nimi tvůj muž tráví dost času a zapojuje je do svého života v maximální možné míře.
Můj přítel má dovjčata z minulého manželství, dvě holčičky, které bezmezně miluje. Jeho bývalé ženě zůstalo vše - byt, zařízení, auto... přestože většinu z toho koupil přítel z vlastních peněz. Přesto přítel, kdykoliv jede navštívit děti, veze hračky, jídlo... a peníze vysoko nad standard alimentů. A musím říct, že kdyby se choval jinak, platil by jim pouze ty směšné alimenty, děti neviděl maximálně jak může... tak bych ho vykopla z domu, protože chlap, který se pořádně nestará o své děti, není chlap.
Ani naše finanční situace není zrovna růžová, ale já jsem šastná, že mám doma chlapa, který se umí stavět čelem vůči svým závazkům!
A jsou ty jeho děti jakékoliv, jsou to jeho děti a jko dobrý otec by je měl mít na prvním místě... fakt nevěřím svým očím, jak můžou být některé ženské zlé a sobecké usch

Není tady

 

#12 11. 8. 2006 9:19

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Cizí děti!

helena  - já s Tebou v podstatě souhlasím. Není to tak jednoznačné, chápu i Andrejku že to pro ní není lehké, ale  když si beru chlapa co má dvě děti tak s něčím takovým prostě musím trochu počítat.  Každopápdně chtít po něm aby se na ně vykašlal a jen jim platil nutné výživné, to je blbina. Navíc jestli tam jsou dluhy v předchozí rodině, tak i on na tom má jistě svůj podíl ne?
Andrejko,  a proč jsi tak zoufale proti?  co třeba se nejdřív zkusit s jeho dětmi spřátelit a  vycházet s nimi, třeba to půjde a bude to v pohodě.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#13 11. 8. 2006 9:30

Santala
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 3234

Re: Cizí děti!

Fatima napsal(a):

Milá Andreo,

chápu, že Tě trápí finanční situace, ale upřímně musím říct, že znám ženské jako ty, které časem docílily toho, že se jejich muž přestal stýkat s dětmi z prvního manželství, aby měl doma klid.
Jsou to jeho děti a v jeho životě, pokud je to dobrý otec, by měly mít své pevné místo. Ony otce potřebují! Tvůj přístup mi přijde příšerně sobecký!
A vlastně mi přijde i docela nepochopitelný, kdybys neměla vlastní dítě, tak by snad dokázala porozumět, že si nepřeješ vídat se s jeho dětmi, ale jako matka... přijdeš mi opravdu hrozně sobecká.
Tvůj muž si pořídil děti a jeho zodpovědnost za ně rozvodem neskončila - jeho děti jsou jeho závazkem, do konce života a to nejen finančním, ale především citovým. V životě můžeme opustit kohokoliv, ale vlastní děti nikdy - a k tomu patří i to, že s nimi tvůj muž tráví dost času a zapojuje je do svého života v maximální možné míře.
Můj přítel má dovjčata z minulého manželství, dvě holčičky, které bezmezně miluje. Jeho bývalé ženě zůstalo vše - byt, zařízení, auto... přestože většinu z toho koupil přítel z vlastních peněz. Přesto přítel, kdykoliv jede navštívit děti, veze hračky, jídlo... a peníze vysoko nad standard alimentů. A musím říct, že kdyby se choval jinak, platil by jim pouze ty směšné alimenty, děti neviděl maximálně jak může... tak bych ho vykopla z domu, protože chlap, který se pořádně nestará o své děti, není chlap.
Ani naše finanční situace není zrovna růžová, ale já jsem šastná, že mám doma chlapa, který se umí stavět čelem vůči svým závazkům!
A jsou ty jeho děti jakékoliv, jsou to jeho děti a jko dobrý otec by je měl mít na prvním místě... fakt nevěřím svým očím, jak můžou být některé ženské zlé a sobecké usch

Fatimo, deti zatim nemam / nemuzu / a nejspis nas tady holky ukamenujou,ale naprosto s tebou souhlasim.Nedokazala bych milovat chlapa, ktery by se o sve deti nestaral a nedaval jim lasku o penezich to neni / ikdyz Andrea o nich hodne mluvi yikes/


Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

 

#14 11. 8. 2006 9:47

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Cizí děti!

BLUE napsal(a):

helena  - já s Tebou v podstatě souhlasím. Není to tak jednoznačné, chápu i Andrejku že to pro ní není lehké, ale  když si beru chlapa co má dvě děti tak s něčím takovým prostě musím trochu počítat.  Každopápdně chtít po něm aby se na ně vykašlal a jen jim platil nutné výživné, to je blbina. Navíc jestli tam jsou dluhy v předchozí rodině, tak i on na tom má jistě svůj podíl ne?
Andrejko,  a proč jsi tak zoufale proti?  co třeba se nejdřív zkusit s jeho dětmi spřátelit a  vycházet s nimi, třeba to půjde a bude to v pohodě.

Já mám dojem (ale nikomu ho nevnucuju), že Andrejka má prostě obavy o to, aby její syn "netrpěl" tím, že druhé děti dostanou něco nad rámec alimentů. To, že se jí zdají nevychované, rozjívené atd. může být taky tím, že jsou starší, než její chlapeček, tudíž se logicky chovají jinak, než poslušnější menší dítě. Ale jestliže se s nimi nebude chtít stýkat, těžko může jejich "nevhodné" chování ovlivňovat. Tatínek je rád, že je občas vidí, takže jim toho moc zakazovat nebude. Už tu někdo zmínil Gamnazistku - to je něco podobného, jenže ta se návštěvám kluka nebrání (i když jí tedy fest ničí), ale na rozdíl od Andrejky se s tím snaží něco udělat, místo aby vyslovila kategorický zákaz, což mi přijde jako konstruktivnější přístup.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#15 11. 8. 2006 10:03

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Cizí děti!

helena  -  joo ten zákaz to je fakt moc :-(  je to jejich táta a otcovství není jen placení alimentů!   Jak říkáš,  víc ovlivní když  se naopak s jeho dětmi vídat bude.


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#16 11. 8. 2006 10:16

Andrejka
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 6. 2006
Příspěvky: 228

Re: Cizí děti!

Holky počítala jsem stím že každá ma na toto téma rozdílné názory...holt každá má jinou povahu a taky snad jiný vztah k (cizím dětem)Abych to trochu upřesnila,na dluhách se měli podílet oba manželé ale jeho bývalá sním vykývala a vše zůstalo na manželovi..dále má jeho BŽ nového partnera který slušně vydělává a nejsou na tom tak bídně jak mi.oba maj práci,narozdíl od nás.Jediný co umí je pořád machrovat co si koupili co maj děcka nového.A když se manžel zmíní že on na to nemá aby dětem kopoval drahé dárky,tak řekne tvůj problém...děcka jsou samozřejmně vyčůraný a chcou jen to nejdrašší a jak se říká ničím se jim muž nezavděčí...Hodně jsou také naočkovaní z domu,ale at nad tím přemýšlím jak chci tak je prostě nikdy neskousnu!!!Někdo tu napsal že jsem to věděla před svadbou,ale přece jsme se nějak domluvili!!!A já nehodlám ustoupit at je cena jakákoli.Ještě k tomu bytu,bydlela sem v nájmu když se ke mě manžel nastěhoval,proto chceme řešit své bydlení...ale jsem už s manželem domluvená,že byt bude psán pouze na mě,kvůli těm dětem,aby nemohli dědit.Jenomže kdyby se něco stalo,tak je placení pouze na mě...proto ta obava.Ještě chci napsat,že manželovi nezakazuji aby děti vídal,jen nechci aby mi zasahovali do té mé...věřte mi kdo to nezažil těžko se může do toho vžít.

Není tady

 

#17 11. 8. 2006 10:18

Fatima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 7. 2006
Příspěvky: 963

Re: Cizí děti!

Milá Náno,

za vše hovoří věta "ony chtěly dítě, tak jim je udělal".
Myslím si, že nikdo tě nemůže nutit, abys jeho dřívější děti milovala, ale měla bys zkusit vzít na vědomí, že tvůj partner si ty děti neudělal omylem, neudělal si je proto, aby někomu udělal radost, ale proto, že je chtěl taky. Takže věty typu "ona dítě chtěla, tak jí ho udělal" opravdy vyznívají, jako by je psala nána s malým n.
Myslím si, že na dítě svého partnera prostě žárlíš, nebo se mu dostává pozornosti, které se asi nedostává tobě. To, že tě to dítě na začátku odmítá se dá očekávat, protože každé dítě, obzvl᚝ menší, si přeje, aby spolu jeho rodiče žili a tebe vidí jako vetřelce mezi ně dva. Možná, že kdybys delší dobu a trpělivě zkoušela najít si k dítěti cestu, podařilo by se to. A i kdyby se to nepodařilo, mělo by tě těšit, že tvůj partner je dobrý a milující otec a smotný pohled na tvého spokojeného partnera, který se věnuje svému spokojenému dítěti by tě měl naplňovat.
Pokud nedokážeš překonat svlj odpor k jeho dětem, zkus si představit, jak by ses cítila ty, kdyby tví rodiče byli rozvedeni a ty mezi nimi pendlovala... třeba je to dítě tak nepříjemné právě proto, že těžce nese rozvod svých rodičů. Zkrátka zkus se vcítit do toho mrněte, třeba ti to pomůže ho vidět i malinko pozitivně.

Není tady

 

#18 11. 8. 2006 10:25

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Cizí děti!

Mě se chce spíš plakat, když to čtu. Zakazovat tatínkovi,aby vídal své "vlastní" děti, mi přijde příliš velká daň za to, že to mezi rodiči neklapalo a ještě větší daň za to, že si táta našel ženu, která chce mít jen svou rodinu.
Andrejko, nezlob se, ale jak psala Helena. Věděla jsi do čeho jdeš. Proč to řešíš až ted a tak krutě? Není to fér. Tak to vidím já a je mi těch dětí dost líto. A jsou -li to fakani, je to z větší části chyba rodičů, jako asi i ten postoj, který máte vy s tvým mužem. Chjo.

Není tady

 

#19 11. 8. 2006 10:31

kovjan
♥------
Registrovaný: 27. 3. 2006
Příspěvky: 21

Re: Cizí děti!

Já bych byla zase strašně moc ráda, kdyby manželova dcera z prvního manželství k nám chtěla. Ale bohužel na mě zanevřela a s manželem se stýká pouze sama.Je mi to moc líto, ale asi už s tím nic neudělám. Tak se ptám, má prosím někdo stejný zkušenosti, že děti z prvního manželství, na toho druhého zanevřeli. A nikdy bych nebránila, aby se stýkali, naopak kdyby chtěla víc a u i u nás, tak by bych byla moc šastná.

Není tady

 

#20 11. 8. 2006 10:41

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Cizí děti!

Santala, Fatima, Helena: Holky, já s váma souhlasím. Starat se můj chlap o své děti z předchozího vztahu tak, že jim pouze platí alimenty, tak u mě skončil. Já sama jsem dost přísná, na sebe, i na moje dítě. Když se na něčem s dítětem dohodneme, neukecá mě, já zase na druhou stranu dodržuju, co jsem dítěti slíbila. Totéž chci asi od muže, s kterým bych měla žít. Žádné podlézání dětem, ale ani je odstrkovat. A už by ten muž dělal jedno či druhé, u mě by prostě skončil....

Andrejko: Ty sis vydupala, že jeho děti k vám tahat nebude. Nechci říkat, jestli to je správně, nebo ne. Jen si zkus představit sebe na místě jejich matky. Píšeš, že možná sami uvažujete o dítěti. Může se stát, že se rozvedete a nová partnerka pak postaví před otce vašeho dítěte také to, že si nepřeje, aby vaše dítě k nim chodilo...jak by ti bylo?...chápu, že to je těžké. Mě nejvíc zaráží přístup manžela. Souhlasí, že děti jsou rozmazlené a drzé, ale jakmile je má na starosti on, už si to nemyslí...(jistě že si to myslí dál, ale nechová se podle toho)....co to je za chlapa, proboha? To si neumí stát za svým názorem a podle toho se chovat? Ono totiž ty děti zajdou jen tak daleko, jak daleko je tatínek pustí...

Není tady

 

#21 11. 8. 2006 10:53

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Cizí děti!

kovjan napsal(a):

Já bych byla zase strašně moc ráda, kdyby manželova dcera z prvního manželství k nám chtěla. Ale bohužel na mě zanevřela a s manželem se stýká pouze sama.Je mi to moc líto, ale asi už s tím nic neudělám. Tak se ptám, má prosím někdo stejný zkušenosti, že děti z prvního manželství, na toho druhého zanevřeli. A nikdy bych nebránila, aby se stýkali, naopak kdyby chtěla víc a u i u nás, tak by bych byla moc šastná.

Milá kovjan: Můj táta (tedy správně bych měla psát "otčím", ale já ho mám za tátu a tak mu říkám) měl z prvního manželství dva syny. Když se rozvedl, bylo jim asi 10 a 13 let, ani jeden k nám nechodil. Táta byl z toho nešastnej, posílal pravidelně alimenty a i dárky, zkoušel je navštěvovat. Buď "nebyli" doma, nebo byli "nemocní", nebo byli u babičky...dárky se tátovi vracely zpátky. Jejich matka a hlavně pak babička z matčiny strany dokázala klukům naočkovat takovou nenávist k tátovi, že oni ho skutečně vidět nechtěli. Nota bene u nás - tj. u cizí ženský!!! (Moje máma je moc hodná ženská a přijme každé dítě jako vlastní, to je vyzkoušeno z jejího předchozího vztahu, kdy pán měl taky dceru z dřívějška. Ta se s námi stýká dodnes, i když je moje matka s jejím otcem dávno rozvedená.)...Čas plynul...a najednou asi před rokem a půl mému tátovi zazvonil telefon. Byl to jeho starší syn s tím, že čeká druhé dítě, že první holčičce už jsou asi 4 roky a že by tátu rád viděl...(řekla bych, že "prsty" v tom měla jeho rozumná a hodná žena, která sama otce ztratila v 16 letech a viděla asi, že nestýkat se s tátou do smrti smroucí by mohla být pěkná volovina)...Od té doby k nám rodina tohohle mého "bráchy" jezdí, s jeho ženou, jejich dětmi. Tátovy vnoučata u nás tráví nějaký ten víkend, teď jedou s tátou (tedy vlastně dědou) a mojí mámou na chalupu na týden....a jsem ráda, že k sobě vztah našli. Ten mladší syn svou cestu k otci ještě stále hledá a doufám, že najde....oběma dětem bylo bohužel vštěpováno, že moje matka je k..rva, kvůli které otec opustil původní rodinu...otec byl samozřejmě "hajzl", který se na děti "vykašlal"...jen chci říct, že matky v tomhle ohledu svou manipulací zvládnou hodně....Když dcera tvého partnera ráda vídá, je na něm, aby se třeba pokusil vás nějak sblížit. Jenže muži se velmi špatně orientují v psychice a v psychologii. Je pro ně mnohem snazší dítěti vysvětlit násobení desetinných čísel, než podat jim rozumně informaci o rozchodu s jejich matkou, o jejich pokračující lásce k dítěti, o tom, že se nemusejí cítit novou partnerkou ohrožené....No ale pokusit by se mohl. Nic násilím vnucovat, to by vyvolalo jen další z᚝. Ale pomalu jít třeba spolu na zmrzlinu, do kina...pak třeba stanovat....najít zájem, který dcera o něco má a věnovat se tomu zájmu společně....je to hodně na tom chlapovi.

Není tady

 

#22 11. 8. 2006 11:01

Tiani
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 87

Re: Cizí děti!

Nechi do toho nijak zasahovat, protože ten kdo opravdu nezažije takovou situaci, tak ji posuzuje  tak jak je morální se zachovat!
Jen jsem chtěla podotknout, že ve svém další příspěvku Andrejka píše, že nezakazuje otci vídat se z dětmi, jen se na návštěvách nechce podílet!

chomáček napsal(a):

Mě se chce spíš plakat, když to čtu. Zakazovat tatínkovi,aby vídal své "vlastní" děti, mi přijde příliš velká daň za to, že to mezi rodiči neklapalo a ještě větší daň za to, že si táta našel ženu, která chce mít jen svou rodinu.
Andrejko, nezlob se, ale jak psala Helena. Věděla jsi do čeho jdeš. Proč to řešíš až ted a tak krutě? Není to fér. Tak to vidím já a je mi těch dětí dost líto. A jsou -li to fakani, je to z větší části chyba rodičů, jako asi i ten postoj, který máte vy s tvým mužem. Chjo.

Není tady

 

#23 11. 8. 2006 11:25

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Cizí děti!

Tiani, já vím, ale jak může být tomu manželovi? Vždyt by měli táhnout za jeden provaz. Víš, mě to bolí asi proto, že můj vlastní otec měl vždy rád jen sestru. Min.víc než mne. Já byla hudební typ, hrála jsem na housle, zpívala, kdežto sestra hrála házenou, proto on, jako fotbalista, byl z ní nadšen. Prý mne ponižoval už když jsem byla malá. Byla jsem jen vrzající hurvajs (jako že hraju falešně na housle a mám (po něm) odstátější uši) smile . Naši jsou rozvedení a můj otec se ke mě zachoval hrozně. Přešla jsem to a stýkali se znovu dál, ale ted zase vidím, jak za sestrou stále chodí (i s jeho ženou) a mě se neozve. JO, když jsou narozky, svátky, to jo, to nezapomene, ale sám od sebe ne. A v čem je asi problém? Nemá mne ráda jeho žena, to vím. Prý ke mne nenašla cestu. Ale já vím, že jsem jí nikdy nic neudělala. Prostě ona tu cestu najít nechce a mě to dost dlouho trápilo tak moc, že jsem se i budila s pláčem. A to mi je 28 a mám už prcka. Je to tak půl roku, co se z toho dostávám. Proto tak reaguji. Myslím, že ty děti za to nemohou až tak a její manžel taky ne. Měla by mu být oporou.

Není tady

 

#24 11. 8. 2006 11:39

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Cizí děti!

Děvčata, pořád omíláte jedno a to samé, že Andrejka zakazuje svému muži se s nimi stýkat. Ale to není pravda, platí, stýká se s nimi, vodí je ke svým rodičům na víkendy a je tam s nimi. Ona jen chce, aby se s nimi nemusela stýkat ona a to mi promiňte, na to má snad právo. Nebo ona si ty děti udělala? Vzala si ho s dětma, to je pravda, taky mu nezakazuje se s nimi stýkat, jen chce mít oddělenou rodinu. A pokud vím, on jí to slíbil a tak si myslím, že by to měl dodržet. Byla to přece její podmínka a věděl o ní tak jako ona o jeho dětech. Taky bych nesnesla chlapa, aby se nestaral o své děti, ale to neznamená, že se o ně musí starat ona. Já jenom přiznávám Andrejce právo volby.
Fatima píše :
Tvůj muž si pořídil děti a jeho zodpovědnost za ně rozvodem neskončila - jeho děti jsou jeho závazkem, do konce života a to nejen finančním, ale především citovým.
Ano, souhlasím, on si je pořídil, on a se stará, každý není ne jen ochoten, ale hlavně schopen se starat o cizí děti a pro Andrejku ty děti cizí jsou. Není pokrytcem, který by tvrdil něco jiného. Tak to je a basta. Přispívá k tomu i to, že ze svého rodinného rozpočtu platí jenom oni dluhy z předchozího manželství jejího manžela. Dokážu pochopit tu averzi, když sama nemůže svému synovi koupit nějakou blbůstku pro radost, protože na lednici leží složenka na dluhy , se kterými nemá nic společného a notabene je platí celé.
Fatima píše, že přítel dává a kupuje nad standart. To je úžasné. Ale dělá to proto, že na to má. Jak by jsi se tvářila, kdyby koupil a teď to přeženu svému dítěti mobil za 7 tisíc a tobě se rozbili jediné boty a neměla na jiné?
Prostě všechny víme, že tu situaci u Andrejky nemůžeme objektivně posoudit, ale jedno můžeme, nechat ji právo sama se rozhodnout.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 

#25 11. 8. 2006 11:45

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 6252

Re: Cizí děti!

chomáček napsal(a):

Tiani, já vím, ale jak může být tomu manželovi? Vždyt by měli táhnout za jeden provaz. Víš, mě to bolí asi proto, že můj vlastní otec měl vždy rád jen sestru. Min.víc než mne. Já byla hudební typ, hrála jsem na housle, zpívala, kdežto sestra hrála házenou, proto on, jako fotbalista, byl z ní nadšen. Prý mne ponižoval už když jsem byla malá. Byla jsem jen vrzající hurvajs (jako že hraju falešně na housle a mám (po něm) odstátější uši) smile . Naši jsou rozvedení a můj otec se ke mě zachoval hrozně. Přešla jsem to a stýkali se znovu dál, ale ted zase vidím, jak za sestrou stále chodí (i s jeho ženou) a mě se neozve. JO, když jsou narozky, svátky, to jo, to nezapomene, ale sám od sebe ne. A v čem je asi problém? Nemá mne ráda jeho žena, to vím. Prý ke mne nenašla cestu. Ale já vím, že jsem jí nikdy nic neudělala. Prostě ona tu cestu najít nechce a mě to dost dlouho trápilo tak moc, že jsem se i budila s pláčem. A to mi je 28 a mám už prcka. Je to tak půl roku, co se z toho dostávám. Proto tak reaguji. Myslím, že ty děti za to nemohou až tak a její manžel taky ne. Měla by mu být oporou.

Píšeš, že tě otec ponižoval už v dětství, tak za to asi nebude moci jeho druhá žena. Něco jiného je, nestýkat se moc a něco druhého je, tě ponižovat. To musí být v tobě, umět zesměšnit vlastní dceru a pokud se s jednou dcerou stýká, kdyby chtěl, stýkal by se i s druhou.


http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů