Pedem — 4. 1. 2017 8:51

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně vrácení peněz za neuskutečněnou akci.

Předem se omlouvám, že je můj dotaz delší, ráda bych to vypsala podrobně.

V červnu jsem se měla zúčastnit jedné striptýzové akce s kamrádkou, která se měla vdávat. Pojaly jsme to tedy jako rozlučku se svobodou. Lístky na tuto akci jsem platila já, stály 1200 kč pro obě.

Den před konáním akce mi pořadatelé volali s tím, že se akce ruší a náhradní termín je v listopadu. Oponovala jsem tím, že v listopadu je naše účast na této akci zbytečná, jelikož kamarádka už bude vdaná a nesplní tedy účel, který původně splnit měla. Žádala jsem tedy o vrácení peněz, dostala jsem kontakt na zaměstnance této firmy, který měl semnou vše vyřešit. Volala jsem mu a bylo mi sděleno, že vrácení peněz problém není, že mu mám poslat do SMS jméno - příjmení a číslo faktury s tím, že se mi druhý den ozve. Neozval a jeho telefonní kontak byl najednou nedostupný.  Musely jsme pro budoucí nevěstu vymyslet náhradní plán, aby nepřišla o rozlučku se svobodou. Ano i ten náhradní plán stál nemalé peníze. Kontaktovala jsem tedy pořadatele formou e-mailu, kde jsem jim vypsala svůj problém a níkdo samozřejmě nereagoval. Jediné, co mi přišlo bylo vyjádření, že jsou lístky stále platné. Listopad se blížil, smířila jsem se s tím, že mi peníze nevrátí, tak jsme se rozhodly, že akci navštívíme, i když už né za účelem, který byl původně v plánu.

Překvapivě byla akce opět zrušena, aniž by mě kdokoliv kontaktoval, zjistila jsem to na internetu. Podotýkám, že jsem si jak v červnu, tak v listopadu brala kvůli akci zbytečně dovolenou. Další náhradní termín byl v prosinci, bohužel už jsem se nemohla akce zúčastnit, jelikož jsem měla dovolenou již vyčerpanou. Ten den konání akce jsem od známé dostala kontakt na paní, která měla být asistentkou této firmy. Volala jsem jí a opět mi bylo s velkou omluvou přislíbeno vrácení peněz. Opět po mě chtěli formou SMS informační údaje s tím, že se mi ozvou. Nikdo mi nezavolal. Po 4 dnech jsem tedy opět kontaktovala asistentku, ta mě předala kolegovy, který mi přislíbil vrácení peněz už v červnu a který byl několik měsíců nedostupný. Pán byl velice překvapen, že mi ještě nebyli vráceny peníze a opět mi bylo přislíben to, co vždy. Zatím se nic neděje, jak jinak.

Má otázka tedy zní, mám vůbec nárok na vrácení peněz za neuskutečněnou akci, když nesplnili dva termíny konání? Opravdu mě tato situace stála nejen spoustu peněz, ale též čerpání dovolné úplně zbytečne. Děkuji za odpověď a přeji Krásny den. Petra

Dorka — 4. 1. 2017 9:08

ČOI?
To by mohlo dopadnout i se ztratnym (dovolena atd.)

helena — 4. 1. 2017 12:18

mám vůbec nárok na vrácení peněz za neuskutečněnou akci, když nesplnili dva termíny konání?
Obchodní podmínky... smlouva... poznámky pod čarou malým písmem... copak se tam píše?

Dorka — 4. 1. 2017 15:24

Na vstupence zakoupene predem?

modrovous — 4. 1. 2017 16:04

Ony se vstupenky dají koupit taky jinak, než předem? :co:

Dorka — 4. 1. 2017 16:20

Ano. Tesne predtim, pak vetsinou nekoho z organizatoru zastihnes.
Ja teda jeste smlouvu ani pismena pod carou na vstuprnce nevidela....
Ale ja je zas dopredu nekupujz, tak mozna k nim smlouva je ;)

helena — 4. 1. 2017 19:17

Tesne predtim, pak vetsinou nekoho z organizatoru zastihnes.
Což asi nebude tenhle případ, když "Den před konáním akce mi pořadatelé volali"...
Ja teda jeste smlouvu ani pismena pod carou na vstuprnce nevidela....
No na tý ne...
Můžu se mejlit... ale zdá se, že lístky zřejmě byly zakoupený přes internet... a pak platí, že provozovatelé e-shopů, respektive všichni online podnikatelé mají povinnost zveřejnit obchodní podmínky na svých webových stránkách (akorát se mi nechce hledat předpis).

Dorka — 4. 1. 2017 20:51

Ja s tim "tesne predtim"odpovidala morousovi. Ze vstupenka se da koupit aj vterinu pred vstupem na akci... Kdyz se tak stupidne ptala... Chtela zas rejpat a holt to nevyslo, no...

Tak si rejpne ted... ;)

modrovous — 4. 1. 2017 22:32

Dorka napsal(a):

Ja s tim "tesne predtim"odpovidala morousovi. Ze vstupenka se da koupit aj vterinu pred vstupem na akci... Kdyz se tak stupidne ptala... Chtela zas rejpat a holt to nevyslo, no...

Tak si rejpne ted... ;)

No, Doroto, kdybys nebyla úplně mdlého rozumu, možná by se ti dalo vysvětlit, že každý prodejce má stanovené nějaké podmínky prodeje, případně reklamační řád a podobně, takže ať už vstupenky koupíš týden předem nebo deset minut předem, měl by někde existovat návod, jak postupovat v případě reklamace, ať už z jakéhokoliv důvodu.

A mimochodem, i vteřinu předem, je pořád předem, když už se tak stupidně vyjadřuješ, a pak z blbosti své
viníš ty okolo. :fuck:
Ale u tebe je přece blbec kde kdo, viď, ty naše světice. :usch:

Dorka — 4. 1. 2017 23:04

Jo. Ty zcela jiste jo. Ptz.kdyz nemuzes napadat=utocit, tak porad hledas dal, vid?